BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatszázmilliárd az egészségügynek, jövőre egyéves büdzsé

Csakúgy, mint korábban a parlamentben, a mai kormányülést követő sajtótájékoztatón is elhangzott: a kormány 606,8 milliárd forint forrást biztosít az egészségügyi konszolidációs program folytatására 2003-2006 között. A kormány emellett közölte, hogy az EU-csatlakozás miatt 2003-ra vonatkozóan egyéves költségvetést terjesztene az Országgyűlés elé.

2002. február 5. kedd, 16:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány 606,8 milliárd forint forrást biztosít az egészségügyi konszolidációs program folytatására 2003-2006 között - mondta Mikola István egészségügyi miniszter a mai kormányülést követő szóvivői tájékoztatón. A többek között ingatlanberuházásokra, az orvosi eszközpark megújítására, az amortizáció kiterjesztésére és bérekre szánt összeg forrásaként a költségvetés adó- és járulékbevételeit, a Széchenyi-tervet, az Európai Unióból származó támogatásokat, valamint a magánbefektetőket említette a tárca vezetője. Utóbbiak részéről mintegy 100 milliárd forintos forrásbevonásra számít.
A négyéves program legnagyobb kiadási tételét a bérek jelentik, melyre 387,5 milliárd forintot terveznek elkölteni. Ezzel a bérfejlesztéssel a szakorvosok keresete például 150-300 ezer forint között alakulna.

A tájékoztatón elhangzott, hogy a 2004-re tervezett EU-csatlakozás miatt a kormány egy évre szóló költségvetést nyújt be a tervek szerint az Országgyűlés elé a 2003-as évre vonatkozóan.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet