BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az importgáz ára

A kőolaj és az olajtermékek világpiaci árának csökkenése következtében a földgáz importára a jövő esztendő első negyedében a jelenlegi árhoz képest várhatóan mintegy 7 százalékkal tovább mérséklődik - tájékoztatta Szitó János, a Panrusgáz vezérigazgatója az MTI-t.

2001. december 5. szerda, 10:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar-orosz gázipari társaság azért tette közzé előrejelzését, mert a sajtóban a közelmúltban ezzel ellentétes információ látott napvilágot. A megjelent hírek szerint a Gazprom jövőre mintegy 25 százalékkal drágábban exportálja a földgázt.
A hírt cáfolva Szitó Jközölte, hogy a Panrusgáz Rt. és az orosz Gazexport között hosszú távú gázszállítási szerződések vannak érvényben, ezek tartalmazzák az ár megállapításának feltételeit is. Ezeket a szabályokat 1996. október 1-jétől alkalmazzák a magyarországi gázszállításoknál.
A Panrusgáz Rt. importálja Magyarországra a Gazpromtól származó földgáz teljes mennyiségét. A társaság tavaly csaknem 8 milliárd köbméter földgázt importált, ami a magyarországi gázellátás mintegy 60 százalékát tette ki. A társaság a Mol Rt., az orosz Gazprom, az Általános Értékforgalmi Bank és az Interprocom tulajdonában van, tavalyi mérlegfőösszege 55 milliárd forint volt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet