BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új cégek települnek a Nyíregyházi Ipari Parkba

Nyolc új cég - köztük hat kis- és középvállalkozás - települ a Nyíregyházi Ipari Parkba - tájékoztatta Diczkó József, a parkot működtető önkormányzati kft. ügyvezető igazgatója az MTI-t.

2001. november 25. vasárnap, 17:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy nyíregyházi szerszámkészítő és egy fémedző gazdasági társaság - 3000-3000 négyzetméteres területen - termelő üzemet kíván létesíteni az ipari parkban. Egy nyíregyházi és egy budapesti magánvállalkozó közösen logisztikai - szállítmányozási - központot tervez létrehozni 8000 négyzetméteres területen. Az érintettekkel a szerződés aláírás előtt áll; az ipari park tulajdonosa - a nyíregyházi önkormányzat - kedvezményesen, 800 forint/négyzetméter áron bocsátja rendelkezésre a minden infrastruktúrával ellátott területet.
További három kis- és közepes vállalkozással még folynak a tárgyalások az ipari parkba településről, Diczkó József szerint azonban december 31-ig minden bizonnyal velük is aláírják a megállapodást.
A 107 hektáros Nyíregyházi Ipari Parkot - melynek felén az amerikai multinacionális cég, a Flextronics International építtetett és működtet számítástechnikai gyárat - nemrég 13 hektárral megvásárlásával bővítették. Oda egy orosz érdekeltségű, nyírpazonyi telephelyen működő húsfeldolgozó vállalkozás és egy debreceni gyógyszergyártó cég kíván betelepülni. A tárgyalások még folynak az érintett cégekkel, amelyek - hasonlóan a hat kis- és középvállalkozáshoz - jövőre szeretnék új üzemüket felépíteni a szabolcsi nagyváros ipari parkjában.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet