A szemétdíj-emelésre a mintegy 10,8 százalékos tervezet mellett egy másik, 11,6 százalékos javaslatot is benyújtott a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. Az alacsonyabb díjemelés 0,7 százalékos, a magasabbik pedig csaknem 1,2 százalékos eszközarányos nyereséget eredményezne. A 200 vagy 300 millió forintos fejlesztésre fordítható pluszpénzt a cég mindkét esetben a szemétégetőmű rekonstrukciójával összefüggő feladatokra költené. Jövőre az idei 241 forint helyett egy 110 literes szeméttartály egyszeri ürítéséért 267, vagy 269 forintot kellene fizetni. Hasonlóképpen néhány forint lenne az eltérés a nagyobb tartályok díjemelési változatai között.
A városvezetés, illetve a közgyűlés az MTI információja szerint az új szemétdíjak megállapításával egyidejűleg kezdeményezi a közterület-fenntartó rt. vezérigazgatójánál, hogy a díjbevételekből jövőre 170 millió forintot adjon át a fizetési hátralékban lévők díjkompenzációját bonyolító alapítványnak.
A kéménysepréssel kapcsolatos díjaknál áltagosan 13,8 százalékos emelést javasolt a közműcég. Ez esetben egy működő kémény ellenőrzésének, tisztításának, felülvizsgálatának éves díja 108 forinttal magasabb, 900 forint lenne.
A temetkezéssel kapcsolatos közszolgáltatási díjaknál 6 százalékos emelést kezdeményezett a cég. A sírhelymegváltási díjak 7-8 százalékkal növekednének. A cég bevételeinek 30 százalékát jelentő sírhely-újraváltási díj a sírhelymegváltási díj 90 százalékába kerül.
A csütörtöki közgyűlés elé kerül a BKV jövő évi tarifaemelési javaslata is. A tervezett 9,8 százalékos emelés után a vonaljegy ára 110 forint, a tanuló-nyugdíjas bérlet ára 1365 forint, a dolgozói havibérlet pedig ugyanúgy 4200 forint lenne, mint a 30 napra érvényes bérlet ára. A tarifák emelésére vonatkozó előterjesztést évek óta először úgy terjesztette a városvezetés a közgyűlés elé, hogy előzetesen nem kérte hozzá a hatályos jogszabályok szerint egyetértési joggal rendelkező pénzügyminiszter jóváhagyását.
