BUX 139551.24 0,18 %
OTP 45470 0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány a büdzséből ad pluszpénzt az orvosoknak

December 1-jétől eszköz- és ingatlanhasználatukhoz támogatásban részesülnek a háziorvosok, a gyermek- és fogorvosok, illetve az alapellátásban működő gyermek- és fogorvosok a keddi kormánydöntés alapján, melynek célja a praxisprivatizáció folytatásának segítése.

2001. november 13. kedd, 15:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A támogatás összege átlagosan 25-30 ezer forint, ám egyes esetekben ezt meghaladó támogatáshoz jutnak az érintettek, amennyiben viszont ezek az orvosok ingatlanvásárlásaikhoz hitelt vesznek fel, az említett támogatási keret duplájára tarthatnak igényt. Az egészségügyi miniszter elmondta, hogy az intézkedés 2002-ben 6-8 milliárd forint, 2003-ben pedig 14-16 milliárdos forint forrásigénnyel bír, amit a költségvetésből különítenek majd el, ám a támogatást az egészségügyi ellátórendszeren keresztül juttatják el az orvosokhoz.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet