BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötven bázisponttal kamatot vág az MNB?

A Morgan Stanley múlt pénteki elemzésében úgy vélte, hogy a közeljövőben kamatot csökkent az MNB, hiszen a magyar deviza jelenleg az euróval szemben 5 forinttal erősebb, mint volt szeptemberben. Márpedig a jegybankelnök nemrégiben a külső tényezők kedvező alakulására hivatkozva úgy vélte, hogy a szeptemberi árfolyam is elég jó az idei inflációs célkitűzés teljesítéséhez. Járai Zsigmond hétvégi kijelentése szerint elképzelhető, hogy akár 50 bázisponttal is kamatot csökkent az MNB. Mivel erről nem csupán a monetáris tanács, hanem az úgynevezett monetáris bizottság is dönthet, egy esetleges kamatváltozásról nemcsak a tanács hétfői ülésnapján határozhatnak.

2001. november 12. hétfő, 07:24

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet