BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai nem tervez monetáris szigorítást

A lejáró devizaadósság forintban történő megújítása, valamint az MNB-nek a forint felértékelődése elszenvedett veszteségeinek pótlása jövőre 400 milliárd forint értékű többlet államkötvény kibocsátását teszi szükségessé - mondta Járai Zsigmond jegybankelnök.

2001. október 9. kedd, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerinte ennek javarészét külföldiek veszik meg, kisebb részben azonban belföldiek is jegyeznek a többletkibocsátásból. A NAPI Online arra vonatkozó kérdésére, miszerint a forintban való megújításnak célja-e ez a monetáris szigorítás, Járai úgy válaszolt, hogy nem célja, és nem is lesz monetáris szigorítás, vagyis az MNB sterilizálja a többletkibocsátást. A jegybankelnök szerint a költségvetés kiadásainak növekedése idén sem és jövőre sem okoz érdemi inflációs nyomást, bár az államháztartás valós hiánya nagyobb lesz, mint a kimutatott deficit.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet