Szerinte ennek javarészét külföldiek veszik meg, kisebb részben azonban belföldiek is jegyeznek a többletkibocsátásból. A NAPI Online arra vonatkozó kérdésére, miszerint a forintban való megújításnak célja-e ez a monetáris szigorítás, Járai úgy válaszolt, hogy nem célja, és nem is lesz monetáris szigorítás, vagyis az MNB sterilizálja a többletkibocsátást. A jegybankelnök szerint a költségvetés kiadásainak növekedése idén sem és jövőre sem okoz érdemi inflációs nyomást, bár az államháztartás valós hiánya nagyobb lesz, mint a kimutatott deficit.
