A jegybank most inkább 7-7,5 százalékos év végi inflációt vár a korábbi 7,7 százalék helyett - vélekedett Járai Zsigmond elnök. Szerinte a forint jelenleg kissé gyengébb, mint az MNB szeretné, de az elnök így is tarthatónak ítéli meg az inflációs célkitűzést, alapvetően az olcsóbb olaj és a viszonylag erős európai valuta miatt. Járai a folyó fizetési mérleg hiányát az év végén 2 milliárd euró alá várja, ez szerinte óvatos becslés, de ennél sokkal bátrabbat nem is lehet adni, mivel a hiány mértéke nagyban függ a proftirepatriálás mértékétől.
2001. október 9. kedd, 11:02
