BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

(9/11 időgép) Agárexport-megállapodás jöhet létre Oroszországgal

Vonza András agrárminiszter a NAPI Online-nak elmondta, hogy jövő hónapban Moszkvában tárgyal az orosz mezőgazdasági miniszterhelyettessel a kukoricaexportról. A miniszter szerint évi 200-300 ezer tonna magyar kukorica kivitelére van lehetőség, de akár ennek duplájára is lenne piac Oroszországban.

2001. szeptember 11. kedd, 17:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Cél, hogy több évre és fix mennyiségre szóló szerződést kössenek, de tárgyalnak még egy agrártermék-exportcsomagról is, amely többek között a konzerveket is magában foglalja. Nagy szükség lenne a keleti agrárexport felfuttatására, hiszen jelenleg a mezőgazdasági kivitel 70 százaléka megy Nyugatra, s csak 30 százalék Keletre.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet