Éder a kormányváltást követően a földművelésügyi tárcától távozva a Miniszterelnöki Hivatal agrárreferatúráján dolgozott, majd az ÁPV Rt. agrárportfólióját vezette egészen a közelmúltig, amikor is – Vonza érkezésekor – ismét a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumba került, immár helyettes államtitkári pozícióba.
