BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdődik a leendő Nemzeti Földalap feltöltése

Az a faramuci helyzet állt elő, hogy az állam előbb kezdi meg a leendő Nemzeti Földalapba szánt földek felvásárlását a Kincstári vagyoni Igazgatóságon (KVI) keresztül, mint ahogy a Parlament a földalapról szóló törvényt egyáltalán elfogadhatta volna. Igaz, Orbán Viktor, illetve a kormány ezt így is tervezte.

2001. szeptember 6. csütörtök, 18:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vonza András agrárminiszter ma sajtótájékoztatón bejelentette, hogy elkezdődik az 1088/2001 és a 2221/2001. számú kormányhatározatok végrehajtása. (Az első a zsebszerződések felszámolásáról, a második az agrártárca és a KVI megállapodásáról szól a földvásárlási ügylet kapcsán.) Vonza szerint a földvásárlásra idén 3 milliárd forint jut majd, másfél milliárdot használnak fel a földhasználati nyilvántartás fejlesztésére, félmilliárd forintot pedig a jogi feltételek megteremtésére.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet