Augusztus végével lejár ugyanis az az önkorlátozási vállalás, amelyet a húsipar az exporttámogatás fenntartása ellenében tett, nevezetesen, hogy nem emeli az átadási árakat. A feldolgozók tárgyalásokat terveznek a nagy kereskedőláncokkal, s ha sikerül velük megegyezni, az jó esetben azt jelenthetné, hogy a fogyasztói árak az átadási árnál kevésbé emelkednének. A feldolgozókat különösen hátrányosan érinti, hogy tavasz óta nem emeltek árat, ugyanakkor az élő sertés rendkívüli mértékben megdrágult, ami az exportlehetőségeket is rontja.
