BUX 139589.72 0,53 %
OTP 45660 0,79 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz növelné a jelzáloglevél kamattámogatását

A Fidesz elnöksége csütörtöki ülést követően Varga Mihály pénzügyminiszter, a párt alelnöke elmondta, hogy a Fidesz elnöksége a jelzáloglevél kamattámogatásának 4,5-ről 6 százalékra növekedését javasolja úgy, hogy a bankok a támogatás növelését az ügyfeleknek adják tovább, azaz az ügyfelek által fizetett hitelkamat legalább másfél százalékponttal csökkenjen.

2001. július 19. csütörtök, 15:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Javasolják a személyi jövedelemadó törvény módosítását oly módon, hogy az új lakás építésére felvett hitelek törlesztésének adókedvezménye is növekedjék - jelentette az MTI. Jelenleg az összeg húsz százalékát, maximum 35 ezer forintot lehet a jövedelemadóból leírni. A Fidesz elnöksége azt javasolja, hogy az adóleírás mértéke 40 százalék legyen, az összeghatárt pedig 240 ezer forintra emeljék. A Fidesz elnöksége támogatja azt is, hogy a három és a háromnál több gyerekes családok panellakásaikat jobb minőségű otthonra cserélhessék. Ezért az javasolja, hogy e célra az úgynevezett félszociálpolitikai kedvezményt - három gyermek esetében mintegy 1,1 millió forintot - a családok felhasználhassák. A nyugdíjak adómentességéről szóló törvényjavaslatot is ősszel nyújtják be a parlamentnek, ennek lényege, hogy 2002-től ne számítsák bele a nyugdíj összegét azoknak az adóalapjába, akik nyugdíj mellett valamilyen jövedelemszerző képességet folytatnak.
Varga Mihály örvendetes folyamatnak tartja, hogy az év első négy hónapjában a bruttó keresetek 17,3 százalékkal, az átlagkeresetek 15,7 százalékkal, és összességében a reálkeresetek 4,9 százalékkal növekedtek. Szerinte a nyugdíjak éves szinten 14,2 százalékkal növekednek.
Az őszi parlamenti ülésszakon beterjesztik azokat a javaslatokat, amelyek növelik az adókedvezményeket, többek között a lakáscélú támogatások esetében.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet