BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tele vannak a kempingek a Balaton északi partján

Csaknem teljes kihasználtsággal működnek a kempingek a Balaton északi partján - tájékoztatta az MTI-t hétfőn Tóth Béla, az üzemeltető Balatontourist Rt. marketing igazgatója.

2001. július 16. hétfő, 17:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 12 ezer személy ellátására képes 13 létesítmény a hétvégén naponta több mint 10 ezer vendéget fogadott, ami megfelel a várakozásoknak, ugyanakkor elmarad a nyolcvanas évek közepének napi 17-18 ezres vendégcsúcsától. A szálláshelyek iránt idén 10-15 százalékkal nagyobb érdeklődés tapasztalható, mint 2000 hasonló időszakában, a főszezoni férőhelyek jelentős része már a tavasszal, elővételben elkelt.
Teltház van a balatonfüredi, a két balatonalmádi és a badacsonyi sátorvárosban, de a többi kemping is a maximumhoz közeli kapacitással üzemel. Az eddigi eredmények a forgalom nagy részét biztosító német turisták évente változó szabadságolási rendszerének köszönhető, ami idén talán valamivel korábban kezdődött. Tóth szerint azok többsége, akik még a tónál szeretnének kempingezni július végéig megérkeznek, ezért augusztus 5-től jelentős forgalomcsökkenés várható. A vendégek összetételében a németek mellett - a korábbi évekkel ellentétben - nagyobb volt a dánok és a hollandok aránya.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet