Az MNB adatai szerint áprilisban a bankközi devizapiac forgalma mintegy 1400 milliárd forint (5,4 milliárd euró) volt. A jegybank elnöke leszögezte, hogy ezzel együtt úgy gondolja: nem szükséges a forint további erősödése a kitűzött inflációs cél eléréséhez. Amennyiben a gazdaság szereplői nem hiszik el, hogy a pénzromlás üteme a jövő év végére 4,5 százalék lesz és költségeiket, béremeléseiket nem ennek figyelembevételével állapítják meg, akkor a nyereségük is kevesebb lesz - tette hozzá Járai Zsigmond.
