BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormányfő a státusztörvényről és a Postabankról

Orbán Viktor miniszterelnök örülne annak, ha Szlovákia és Románia ugyanolyan kedvezményeket, támogatásokat adna a Magyarországon élő szlovákok és románok számára, mint amilyeneket a státusztörvény biztosít a határon túl élő magyaroknak - jelentette az MTI.

2001. június 20. szerda, 08:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányfő szokásos szerda reggeli rádióinterjújában szólt arról, hogy bár Románia és Szlovákia fenntartásait hangoztatja a státusztörvénnyel kapcsolatban, de ukrán részről nem emlékszik ilyen felszólamlásra, míg Szerbia, Horvátország és Szlovénia kifejezetten támogatja azt.
A Postabankról Orbán úgy vélte, hogy nem maradt más választás, mint hogy a pénzintézet tulajdonosa ismét a Magyar Posta legyen. Szakértői véleményekre hivatkozva úgy vélekedett, hogy ha nem fordítottak volna 150 milliárd forintot a Postabank talpra állítására, akkor 300 milliárd forintot kellett volna „temetési költségként” kifizetni. Kitért arra is, hogy az egyetlen potenciális vevő, az OTP nem tudott kidolgozni olyan javaslatot, amellyel elfogadható áron vette volna magához a Postabankot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet