BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliustól 12 százalékkal magasabb gázárak

Július 1-jén 12 százalékkal emelkednek a fogyasztói gázárak a kormány múlt év decemberében kihirdetett döntésének megfelelően - mondta el az MTI-nek Hegedűs Éva, a Gazdasági Minisztérium helyettes államtitkára kedden, Budapesten.

2001. június 19. kedd, 12:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hegedűs Éva közölte, hogy a villamos energia végfogyasztói ára biztosan nem változik, ugyanakkor az esetleges nagykereskedelmi árak változásáról most folynak az előkészítő tárgyalások, amelyeknek eredményéről időben tájékoztatást adnak.
A készülő új gáztörvényről a múlt héten egyeztettek a Mol és a gázszolgáltatók képviselőivel. A helyettes államtitkár a megbeszélést pozitívnak minősítette, mivel meglátása szerint sok kérdésben egyetértettek. Hegedűs Éva hozzátette: abban is megegyeztek, hogy a nyitott kérdésekről további egyeztetéseket folytatnak, ezek részleteiről azonban nem kívánt nyilatkozni. A törvénytervezetet még ősszel benyújtják a parlamentnek, és várhatóan a képviselők még idén döntenek.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet