A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. fizetési meghagyást küldött az áramszolgáltatóknak tegnap, miután azok nem fizették ki az általuk már befogadott előszámlák teljes összegét. Az MVM azt is fontolgatja, hogy a cégek kartellezése miatt a Versenyhivatalhoz fordul. Az áramszolgáltatók állítják: szívesen tárgyalóasztalhoz ülnének az MVM-mel, de a kezdeményezésükre eddig nem reagált a cég. A NAPI Gazdaság értesülései szerint Orbán Viktor miniszterelnök viszont már tárgyalt az E.ON Hungária Rt. vezetőjével az áramszolgáltatás árairól, de nem született egyezség. A januártól érvényes árak miatti 55 milliárd forintos MVM-veszteség pótlása ügyében sem érkezett válasz a gazdasági tárcától és a kancelláriától. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.
2001. január 25. csütörtök, 06:59
