Perui férfiak tucatjai állítják azt, hogy jól fizető civil munkát ígértek nekik Oroszországban, megérkezésük után azonban katonai szerződéseket írattak velük alá, és az ukrajnai frontvonalra küldték őket – írja a CNN.
Tizenkét érintett családdal beszéltek, akik hetek óta tüntetnek Limában az orosz nagykövetség és a perui külügyminisztérium előtt a csatorna szerint. De ennél is több érintett lehet, a perui ügyészség ugyanis most 36 olyan bejelentést vizsgál, amelyek szerint állampolgáraikat hamis külföldi állásajánlatokkal vették rá az utazásra, majd az orosz–ukrán háborúban való részvételre kényszerítették.
Jelenleg a hatóságok emberkereskedelem gyanújával folytatnak nyomozást.
A családokat képviselő ügyvéd úgy számolt, nagyjából 800 perui harcolhat ott, s jellemzően
20 ezer dolláros aláírási bónusszal és havi 3-4 ezer dolláros fizetéssel csábították
a többnyire szegény sorból származó egyéneket, de sokan nem kapták meg a beígért összegeket.
Oroszország tagadja a jogsértéseket, de a limai orosz nagykövetség közölte, tiszteletben tartja azon külföldiek döntését, akik önként csatlakoznak az orosz fegyveres erőkhöz, és kész együttműködni a hivatalos megkeresések kapcsán.
Ismert, az elmúlt időszakban több ízben is dróntámadás érte az orosz felet, a napokban olyan súlyos csapást mért Ukrajna a Moszkvai Olajfinomítóra, hogy átmenetileg ki kellett azt vonni a forgalomból.
Putyin keményvonalas nacionalistái pedig már indulatosan Zelenszkij likvidálását és atomcsapást követelnek.
