BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keményen odacsap a Ryanair a rosszalkodó utasoknak

A diszkont légitársaság bejelentése szerint minimális lesz a rendzavaró utasok büntetése.

2025. június 12. csütörtök, 14:53

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ryanair bejelentette, hogy azok az utasok, akik viselkedésükkel zavarják az utazást és el kell őket a fedélzetről távolítani, a jövőben 500 font pénzbírsággal lesznek sújthatók. A légitársaság szerint ez minimális büntetés, és a továbbiakban is polgári kártérítést fognak követelni a kiutasított utasoktól.

A Ryanair abban bízik, hogy az új szabályzatával sikerült elrettentenie az utasokat az elfogadhatatlan viselkedéstől – írja a Guardian. A szabályzat szerint az udvariatlan, agresszív vagy ittas utasok zavarhatják a rendet, a legszélsőségesebb esetekben pedig veszélyt jelenthetnek a repülőgép biztonságára, amelyek a repülőgép irányának megváltoztatásához vezethetnek.

A Ryanair szóvivője szerint elfogadhatatlan, hogy egy utas kellemetlenkedése miatt a többi utasnak felesleges kellemetlenségeket kelljen elszenvedniük.

A légitársaság, amely 2024-25-ben több mint 200 millió utast szállított, azt állította, hogy az ilyen incidenseket a többi légitársasághoz hasonlóan elszigetelt eseményként kezelik, amelyeket kis számban okoznak rendbontó utasok.

Michael O'Leary, a Ryanair vezérigazgatója korábban arra szólította fel a repterek üzemeltetőit, hogy korlátozzák az utasok alkoholfogyasztását két italra, ez ugyanis hozzájárulnak a repülőkön előforduló rendzavarások számának csökkenéséhez.

Emellett a társaság nemrég keresetet nyújtott be Írországban az egyik utas ellen, aki állítólag megzavarta a Kanári-szigetekre tartó járat útját 2024-ben. A társaság 15 ezer euró kártérítést követel a rendbontótól.

Így gazdagszik a légitársaság, miközben extra díjat fizetünk mindenért
Michael O’Leary, a Ryanair vezérigazgatója néhány napon belül hatalmas bónuszra lehet jogosult. Bár a cég pénzügyileg remekel, a háttérben egyre több kritika éri az utasélmény romlása, a megkérdőjelezhető pluszköltségek és a vállalatirányítási aggályok miatt. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet