BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Klicsko szerint Zelenszkij árt a demokráciának

Kijev polgármestere tekintélyelvűséggel vádolta meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt egy korrupciós botrány közepette.

2025. június 1. vasárnap, 20:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vitalij Klicsko kijevi polgármester a hatalom központosításával és tekintélyelvűséggel vádolta meg Volodimir Zelenszkijt

A The Times magazin átfogó cikket közölt nemrég a nemzetközileg is ismert ukrán politikusokról, megjegyezve, hogy Volodimir Zelenszkij a háború kezdetén a hadiállapotot kihasználva katonai közigazgatást nevezett ki Kijevben, ami átfedésben van a polgármesteri hatáskörrel.

Ezzel párhuzamosan azonban az Ukrán Nemzeti Korrupcióellenes Hivatal a Tiszta város művelet keretében Vitalij Klicsko környezetében kiterjedt korrupciót vélt felfedezni, ami miatt a polgármester hét beosztottját letartóztatták.

Klicsko kijelentette, hogy a kijevi városi tanács működését akadályozzák, többek között kihallgatásokkal és fenyegetésekkel, ami miatt a tanácsosok határozatképtelenek – írja az Ukrainska Pravda.

A kijevi vezető egyúttal azzal vádolta meg az elnököt, hogy a katonai közigazgatást arra használja, hogy megfossza a demokratikusan megválasztott polgármestereket a hatáskörüktől.

Trump kiakadt: Putyin megőrült, Zelenszkij pedig árt Ukrajnának
Az amerikai elnök egyaránt kemény kritikát fogalmazott meg Vlagyimir Putyinnal és Volodimir Zelenszkijjel szemben: szerinte Putyin „megőrült”, és indokolatlanul támadja Ukrajnát, miközben Zelenszkij inkább árt a saját országának, mint használ.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet