BUX 139200.81 -0,07 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brutális terjeszkedésbe kezd a Revolut, felfoghatatlan összegből vennék be ezt az országot

A brit székhelyű neobank hétfőn bejelentette, hogy a következő három évben mintegy 1,1 milliárd eurót fektet a franciaországi terjeszkedésbe, és hamarosan francia banki engedélyt kér.

2025. május 19. hétfő, 16:15

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Emmanuel Macron francia elnök által a Párizs melletti Versailles-i kastélyban rendezett "Válassz Franciaországot" elnevezésű befektetési csúcstalálkozó részeként tett bejelentésében a Revolut közölte, hogy új irodát nyit Párizsban nyugat-európai tevékenységeihez, és legalább 200 új munkahelyet hoz létre Franciaországban – írja a Reuters.

A vállalat ugyanakkor hangsúlyozta, hogy Litvánia továbbra is kulcsfontosságú bázis marad az európai növekedésüket illetően.

A Revolut a litván jegybanktól kapott banki engedélyére tekintettel képes fintech-ként működni az Európai Unió teljes területén, korábban azonban már bejelentette a cég, hogy a jövőben több országban is szeretnék bankfiókokat telepíteni.

A hírügynökség szerint a Revolut szóvivője elmondta, hogy a második banki engedéllyel lehetőség nyílna arra, hogy a blokkban szorosabb kapcsolatok építsenek ki a szabályozó hatóságokkal, és testreszabottabb szolgáltatásokat kínáljanak a franciaországi ügyfelek számára.

Ha ez megtörténik, kivonulhat a Revolut Magyarországról
Elenyésző lehet az esélye annak, hogy bármelyik fintech is részt vesz a magyar ATM-kampányban, ugyanakkor ha az érdekei ezt kívánják, akkor nem elképzelhetetlen. A RowanHill Digital vezetői hangsúlyozzák, hogy a neobankok nem a magyar piacra építik a termékeiket, csak megkapjuk tőlük azt, ami máshol már működik. Ugyanakkor van olyan forgatókönyv, ami után akár ki is vonulhatnak hazánkból.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet