BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őrület: kis híján 1200 ember lelte halálát kolerában csak az elmúlt pár hónapban

Több mint 8500-an fertőződtek meg és 300-an haltak meg kolera miatt Angolában. Leginkább Afrikában szedi áldozatait a bakteriális eredetű járvány.

2025. március 30. vasárnap, 14:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év eleje óta több mint háromszáz ember halt meg kolerában Angolában – jelezte szombaton az Egészségügyi Világszervezet (WHO), és arra figyelmeztetett, hogy „nagyon magas” a járvány továbbterjedésének kockázata. Az MTI azt írja, a WHO március 23-ig

8543 megbetegedésről és 329 halálesetről számolt be,

Angola 21 tartományából 16 érintett.

Az olajkincsekben gazdag afrikai ország a gazdag altalaj ellenére a nagyfokú szegénységgel és a higiénia hiányával küzd.

Tekintettel a járvány gyors fejlődésére, a jelenlegi esős évszakra és a szomszédos országokkal való határokon átnyúló mozgásokra, a WHO úgy véli, hogy a további terjedés kockázata Angolában és a környező területeken nagyon magas

– közölte a szervezet.

Angola szomszédjában, Namíbiában a hónap elején regisztrálták az első kolerás esetet csaknem tíz év óta, amikor egy 55 éves nő meggyógyult és kiengedték a kórházból.

A kontinens több országában is dúló kolera akut bélfertőzés, melyet a Vibrio cholerae baktériummal szennyezett, gyakran fekáliából származó étel és víz terjeszt. A kórokozó toxint termel, amely gyomor-bélrendszeri tünetekkel jár: súlyos hasmenést, hányást és izomgörcsöket okoz. Kezelés nélkül órákon belül halálos kimenetelű lehet a kór, bár egyszerű szájon át történő rehidrálással (víztartalom visszaállításával), súlyosabb esetekben pedig antibiotikumokkal kezelhető.

2025 év eleje és március 23-a között a WHO 24 országban 93 172 kolerás megbetegedésből származó 1197 halálesetet regisztrált, és adataik alapján az esetek 60 százaléka Afrikában fordult elő.

Koleraszerű fertőzés ütötte fel a fejét Oroszországban
A megfertőződött orosz nő egy thaiföldi utazás során kapta el a nyavalyát. Részletek.
Sándor Zoltán
Sándor Zoltán
Gyerekkorától kezdve szeret írni, miközben a számok világa sem áll tőle távol. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem alapszakán szerzett diplomát, majd a mesterszakot mint okleveles politológus szintén az ELTE-n végezte. Tanulmányait követően, mivel vonzotta a politikai újságírás, az online médiában helyezkedett el, 2021 februárjában az Alfahír munkatársaként kezdte szakmai pályafutását, 2024 novembere óta pedig az Economx szerkesztőségében dolgozik a gazdasági, üzleti és pénzügyi profilú lap munkatársaként. Hangsúlyosan közélettel foglalkozó újságíróként tevékenykedik, munkája során törekszik az alaposságra, a precizitásra és az adatközpontúságra, a kül- és belpolitika világán túl kiemelten a választások, a gazdaság, a demográfia, az energetika, a kultúra és a történelem különféle témáiban egyaránt ír, miközben a technológia bizonyos vetületei, a mesterséges intelligencia sem áll tőle távol.

Ez is érdekelhet