Százan haltak meg egy hónap alatt, vakcina sincs a vírus ellen
Vasárnapig 550 ebolás esetet erősítettek meg, 101 ember elhunyt, 19-en pedig felgyógyultak.
Nemzetközi vészhelyzetet hirdetett a WHO: elszabadult a pusztító kór
Nemzetközi aggodalomra okot adó, közegészségügyi vészhelyzetet jelentett be vasárnap regggelre az Egészségügyi Világszervezet. Több mint 300 gyanús esettel és 88 halálesettel fellángolt a pusztító Ebola-betegség Kongóban és Ugandában.
Másfél hónap karantén vár azokra, akik hantavírusos beteg közelébe kerültek
„Magas kockázatú érintkezés” miatt a Hondius tengerjáró utasait 42 napos megfigyelés alá kell vetni a WHO friss bejelentése szerint, a hantavírusból ugyanakkor egyelőre nem várnak a covidhoz hasonló pandémiát.
Kiderült egy fontos dolog a TBC-sekkel kapcsolatban
A WHO szerint a betegek 20 százaléka rejtve marad.
Iszonyatos egészségügyi csapás a „fekete eső”
Már a WHO is figyelmeztet az Irán felett kialakult „fekete eső” következményeire, amelyek azonnal bőr- és szemproblémákat, légzőszervi megbetegedéseket okoznak, hosszabb távon pedig elősegítik a rákos megbetegedéseket.
Telefonfüggők, figyelem – Komoly veszélyre figyelmeztetnek szakemberek
A telefonok, számítógépek és egyéb képernyők tartós használata, a folyamatos közeli fókusz és a digitális életmód drámai hatással van a látásra – a fiatalok már most napi 5 órát merednek a kijelzőkre, miközben szemeik túlterheltsége veszélyes következményekkel járhat a közlekedésben és a mindennapi életben.