BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Foggal-körömmel bizonyítja a kínai cég az angoloknak, hogy minden rendben

A Shein minden erejével igyekszik csillapítani a kedélyeket a tőzsdei bevezetése előtt.

2025. január 31. péntek, 21:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kínai divatóriás már idén a londoni tőzsdére akar lépni, ezért nem meglepő módon minden erőből igyekszik az angol hatóságokat meggyőzni arról, hogy a termékei megbízhatóak és biztonságosak.

A Shein pénteken egy közleményben részletezte, hogy a továbbiakban milyen lépések tesz annak érdekében, hogy a termékei biztonságosabbak legyenek.

Érdekesség azonban, hogy nagyjából egy héttel azután adott ki erről közleményt a kereskedő, hogy több terméküket is vissza kellett hívniuk, 2021 óta először.

A vállalat közölte, tavaly több mint 2 millió termékbiztonsági tesztet végeztek az iparág vezető laboratóriumaiban, és a beszállítóknak is dokumentációt kell benyújtaniuk az olyan termékekről, mint a játékok, babatermékek, valamint az elektronikai és az orvostechnikai eszközök

– írja a CNBC.

Ezen felül ismertették fenntarthatósági kezdeményezéseinek részleteit, valamint bejelentették, hogy egy új nonprofit alapítványt is létrehoztak, amellyel a vállalat igyekszik a brit törvényhozókat megnyerni arról, hogy termékeik biztonságosak és nem kényszermunka során készültek.

A Shein a múlt héten több mint 300 hajszárítót hívott vissza, mivel fennállt a használatuk esetén az áramütés veszélye.

London befogja az orrát, ha kínai pénzekről van szó
A kínai gyökerű fast fashion lánc, a Shein állítólag beadta bevezetési kérelmét a londoni tőzsdére. Az egyelőre bizalmas akcióra azután került sor, hogy az amerikai tőzsdére lépés esélyei egyre kisebbek. Ennek oka, hogy az amerikaiak szerint komoly kétségek merülnek fel a cég beszállítói láncával kapcsolatban kényszermunka alkalmazása miatt.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet