BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IKEA fejese szerint úgy vásárolunk, mint a 2008-as pénzügyi válság idején

A pandémia alatt tapasztalt örült költekezések után a vásárlók az értékek felé fordulnak. Az Ikea pedig emiatt ismét felragyoghat.

2024. november 24. vasárnap, 07:45

Fotó: AFP / Kirill Kudryavtsev
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyon meghúzták a fogyasztók a nadrágszíjat. Ebben a kemény környezetben pedig mindenhogyan jót tesz a kiskereskedelemmel, ha a drágább versenytársaktól tud vásárlókat elcsalogatni.

A bútorkirály IKEA ebben meg is látta a lehetőséget és több mint 2 milliárd eurót költött arra, hogy csökkentse a legnépszerűbb termékeinek árait. Jasper Brodin, az IKEA anyavállalatának, az Ingka Groupnak a vezérigazgatója a Business Insidernek azt mondta, bár az elmúlt év kihívásokkal teli volt, ez a stratégia kifizetődő.

Brodin szerint finoman szólva sem az idei volt a legvirágzóbb év. Úgy látja, a vásárlók szükségletei nem változtak, azonban sokkal inkább pénzszűkében vannak.

Azonban azzal, hogy a svéd vállalat befektetett az alacsony árakba, több vásárlót is elszipkázott a drágább konkurenciától.

A megfizethetőségre való összpontosítás azonban nem volt egyszerű: a vállalatnak az augusztus 31-gyel véget ért pénzügyi évben 2020 óta először csökkent az éves forgalma, méghozzá több mint 5 százalékkal.

A vezérigazgató úgy látja, hogy a jelenlegi fogyasztói hangulat kísértetiesen hasonlít a 2008-as pénzügyi válság utáni időszakra.

Miközben lehűlt az infláció, a világjárvány óta megváltozott fogyasztási szokások miatt továbbra is keresik a kiadáscsökkentés módját az emberek.

Kényszermunka miatt eurómilliókat fizet az egykori melósoknak az IKEA
Kártérítést fizet az IKEA svéd bútorgyár az egykori keletnémet kényszermunkásoknak.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet