BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly csapást szenvedtek el a lengyelek, fontos projektet buktak el

A Ford a jövő évtől nem az LG lengyelországi gyárából fogja beszerezni az elektromos Mustanghoz szükséges akkumulátorokat.

2024. október 28. hétfő, 15:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ford és az LG új megállapodása értelmében az amerikai autógyártó 2025-től nem az LG lengyelországi üzeméből fogja beszerezni az elektromos Mustang, a Mach-E akkumulátorait, hanem a koreai cég Michigan államban lévő gyártóbázisából.

A Totalcar cikke szerint a lépés arra vezethető vissza, hogy a gyárat elköltöztető cégek ki akarják használni a washingtoni kormány elektromos autók vásárlásához nyújtott kedvezményeit, amelyek feltétele, hogy azok gyártásának minden lényeges eleme az Egyesült Államokban történjen.

A lengyeleknek azonban nem feltétlenül jelent nagy csapást a döntés, mivel az LG talált másik piacot: azt tervezik, hogy a gyárban készülő akkupakkokat a Ford elektromos furgonjaihoz értékesítik 2026-tól.

A Ford nem az egyetlen autógyártó, amely stratégiai megállapodásokat köt az Egyesült Államokban készülő akkumulátorok vásárlására, hogy kihasználhassa a villanyautók 7500 dolláros állami ártámogatását, amit adókedvezmény formájában lehet igénybe venni.

Az LG a michigani üzemből, amelyet 3 milliárd dollár (1123 milliárd forint) befektetésével épített, a Toyotának is fog szállítani akkumulátorokat az Egyesült Államokban készülő villanyautóihoz.

Eközben a Ford a magyarországi üzemmel is rendelkező SK On dél-korai akkumulátorgyártóval arról egyezett meg, hogy a Kentucky államban lévő akkugyárából az E-Transithoz az F-150 Lightning villanyfurgonhoz vásárol akkumulátorokat 2025 közepétől.

Visszatérne a Ford Indiába, nem is akárhogyan
A cég azt tervezi, hogy elektromos járműveket gyártana dél-indiai üzemében, Tamil Naduban.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet