BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecsap az EU a kínai napelemgyártókra

Szubvencióellenes vizsgálatot indított a kínai tulajdonú napenergia-ipari vállalatokkal szemben az Európai Bizottság a külföldi támogatásokról szóló szabályozás alapján.

2024. április 3. szerda, 19:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly júliusban hatályba lépett szabályozás annak érdekében jött létre, hogy megakadályozza az olyan harmadik országokból származó támogatásokat, amelyek a gyanú szerint az unión belül tisztességtelen versenyt teremtenek – jelentette be szerdán a brüsszeli testület.

Két különálló konzorcium ellen indult vizsgálat, a román Enevo csoport és a kínai Longi óriásvállalat egyik németországi székhelyű cége, valamint a kínai állam tulajdonában álló Shanghai Electric két leányvállalata ellen.

Bizottság a két konzorcium ajánlatát vizsgálja ki, amely egy 100 megawatt beépített kapacitású romániai fotovoltatikus park megtervezésére, megépítésére és üzemeltetésére vonatkozik, és amelyet részben az EU Modernizációs Alapja finanszíroz.

A vonatkozó rendelet szerint a vállalkozások kötelesek a közbeszerzési pályázataikat az EU-ban bejelenteni, ha annak becsült értéke meghaladja a 250 millió eurót, és ha a bejelentést megelőző három évben legalább 4 millió eurónyi külföldi pénzügyi hozzájárulást kaptak.

Az előzetes vizsgálatok alapján a bizottság úgy ítélte meg, hogy az említett két konzorcium esetében indokolt a részletes vizsgálat elindítása, mivel elegendő mennyiségű jel utal arra, hogy a belső piacot torzító támogatásban részesültek.

Az EU megelégelte a Kreml kínai beszerzéseit, újabb szankció jön
A kínai vámügyi főigazgatóság januárban közzétett adatai azt mutatták, hogy Peking és Moszkva kereskedelmi kapcsolatai 2023-ban rekordot döntöttek. Ezt az EU nem hagyhatja szó és szankció nélkül.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet