BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkva újabb ultimátumot adott: ha ez megtörténik, kitör a világháború

Az EBESZ fórum plenáris ülésén felmerült, hogy az ukrajnai reptereken okozott súlyos károk miatt az országnak szánt F-16-osok Lengyelországból, Romániából és Szlovákiából szállnának fel. Moszkva azonban leszögezte, hogy ebben az esetben ezekre az országokra is a háború résztvevőiként tekint.

2023. december 14. csütörtök, 16:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Konsztantyin Gavrilov, a katonai biztonságról és fegyverzetellenőrzésről szóló bécsi tárgyalásokon részt vevő orosz delegáció vezetője arra figyelmeztetett, hogy ha a vadászgépeket a fenti NATO-tagországok területéről vetik be, akkor arra Moszkva az ukrajnai konfliktusban való részvételként fog tekinteni, válaszlépésre kényszerítve Oroszországot – számolt be a felvidék.ma.

Azt, hogy Oroszország legitim célpontként tekint az ellene bevetett, NATO-bázisokról felszálló F-16-osokra, Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő vetette fel december elején.

A védelmi minisztérium szerdai hadijelentése szerint négy frontszakaszon 14 ukrán rohamot vertek vissza az orosz erők, a harcokban pedig mintegy 615 ukrán katona esett el vagy sebesült meg.

A legtöbb támadást, szám szerint nyolcat, a tárca szerint Kupjanszk térségében kísérelték meg az ukránok, a legtöbben, mintegy 250-en Donyeck térségében estek el.

A helyi hatóságok az orosz okkupáció területein és az azokkal határos orosz régiók településein több helyről számoltak be ukrán tüzérségi és dróntámadásokról. Donyeckben egy civil életét vesztette egy buszmegállót ért tüzérségi csapáskor, két polgári lakost pedig drónról ledobott bombák sebesítettek meg. Belgorod megyében aknára futott egy személyautó, három civil sérült meg súlyosan.

A magyarok több mint fele nem akarja, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz
A partnerségi megállapodást viszont támogatják.
A felmérés részletei itt olvashatók--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet