BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alkudni jön az Európai Tanács elnöke Orbán Viktorhoz

Hétfőn Budapestre utazik Charles Michel, az Európai Tanács elnöke, hogy a Brüsszel és Magyarország közötti vita közepette megpróbáljon egyezségre jutni.

2023. november 24. péntek, 10:56

Fotó: MTI / Fischer Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán korábban egy nyílt levelet írt az Európai Tanács elnökének, melyben azt sürgette, hogy hívjanak össze egy Ukrajnáról szóló stratégiai megbeszélést. Hozzátette, hogy amennyiben erre nem kerül sor, Magyarország megvétózza az Ukrajnának szánt támogatások folyósítását és EU-csatlakozási tárgyalásának megkezdését.

A Politico szerint Charles Michel célja a látogatással az, hogy olyan alkut kössön Orbánnal, amely megakadályozza, hogy a december közepén esedékes uniós csúcstalálkozó zátonyra fusson.

A lap szerint a diplomaták úgy vélik, hogy a Kijevnek nyújtott amerikai támogatással kapcsolatosan felmerülő kételyek, továbbá a harctéren elért előrelépés hiánya miatt Orbán „felbátorodott”, és szerintük ezúttal többről lehet szó egy teátrális fenyegetésnél.

A kormányfő ellenállásai miatt egyelőre úgy tűnik, hogy az EU-nak jövő év elejére kell halasztania a hivatalos csatlakozási tárgyalások megkezdését Ukrajnával és Moldovával – írja a lap.

Mindeközben az EU végrehajtó testülete csütörtökön 900 millió euró folyósítását javasolta Magyarországnak az Oroszországtól való energiafüggőség csökkentését célzó program (REPowerEU) részeként.

 Az Európai Bizottság szerint azonban ez a pénzalap nem függ a jogállamisági követelményektől, és azonnali energiatámogatásra szolgál.

Hivatalos! Az Európai Bizottság közel egymilliárd eurót szabadít fel hazánk számára
Az Európai Bizottság honlapján megjelent a hír, hazánk pénzhez jut, igaz, a rendszeres kifizetésekhez végig kell járni a huszonhét mérföldkövet.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet