BUX 137836.65 -1,19 %
OTP 44370 -1,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több bolti dolgozót inzultálnak, a megélhetési válság lehet az ok

A kereskedelmi láncok vezetői közösen küldtek nyílt levelet a területért felelős miniszternek, hogy rendeljen el szigorúbb rendőri intézkedést.

2023. november 13. hétfő, 20:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Köpködés, bántalmazás és fenyegetés – egy jelentés szerint ilyen, és ehhez hasonló inzultusokkal kell ötből két bolti dolgozónak szembenéznie Nagy-Britanniában.

A jelenség miatt 55 vállalatvezető (köztük például a Sainsbury's) küldött nyílt levelet Chris Philp rendészeti miniszternek, amelyben szigorúbb rendőri jelenlétet és intézkedést követelnek az említett esetek miatt – írja a Sky News.

A jelentés azt írja,

a bántalmazott dolgozók legtöbbször bolti tolvajokkal konfrontálódnak, ennek hátterében pedig a megélhetési válság állhat.

Az incidensek hatására a kereskedelmi dolgozók 66 százaléka stresszesnek és/vagy szorongónak érzi magát a munkába járás miatt, 42 százalékuk pedig azt fontolgatja, hogy felmond, és teljesen otthagyja a kiskereskedelmi szektort.

A bántalmazások aránya hét százalékkal emelkedett tavalyhoz képest, de azt fontos tudni, hogy a munkavállalók közel negyede félelemből egyáltalán nem is jelenti a munkahelyi bántalmazást.

A Co-op kereskedelmi lánc azt közölte, hogy idén eddig 300 ezer bolti lopást, visszaélést, erőszakot és antiszociális viselkedést regisztrált a vásárlók részéről, ami több mint 40 százalékos növekedést jelent a tavalyi évhez képest.

Visszasírták a pénztárosokat, repült az önkiszolgáló kassza
A Booths szupermarket visszahelyezi a személyzetet a kasszák mögé, az 1847-ben Blackpoolban alapított cég szerint ez a helyes lépés. Sőt, szerintük nincs szükség az önkiszolgáló kasszákra, ezt mutatják a vásárlói igények. Nálunk is sokan háborognak miatta. Bővebben --->
Kreivich Orsolya
Kreivich Orsolya
Újságíró
Pályafutását sportújságíróként kezdte a Nemzeti Sportnál 1999-ben, majd érdeklődése fokozatosan a gazdasági témák felé fordult. A Világgazdaságnál és a Manager Magazin üzleti havilapnál újságíróként dolgozott, később pedig a Money.hu tartalmi csapatát erősítette content specialistként. Az Economx szerzőjeként elsősorban a kiskereskedelem és az élelmiszeripar folyamataival foglalkozik, rendszeresen elemzi a szektort érintő legfontosabb trendeket és változásokat. A sporttól ugyanakkor nem szakadt el teljesen: a Moneyball rovatban a sportgazdaság összefüggéseit, üzleti hátterét és kevésbé ismert aspektusait mutatja be. Emellett a Business Portrait című sorozatban ismert emberek üzleti tevékenységét és gazdasági jelentőségét dolgozza fel. Érdeklődési körébe tartozik továbbá a szórakoztatóipar és az amerikai popkultúra is.

Ez is érdekelhet