BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olyan jól megy a Ryanair-nek, hogy már ők is fizetnek

Minden téren növekedni tudott a légitársaság, sőt, a várható rekordbevétel miatt olyat is megtehetnek, amire korábban nem voltak képesek.

2023. november 6. hétfő, 10:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szeptember végével zárult le a Ryanair pénzügyi éve. Az adatok alapján a társaság utasszáma 11 százalékkal 105,4 millióra, az árbevétel 30 százalékkal 8,58 milliárd euróra, a profit 59 százalékkal 2,18 milliárd euróra nőtt. Ugyanakkor a működési költségek is megugrottak 24 százalékkal, 6,16 milliárd tettek ki.

A vállalat részvényenként 0,35 euró, azaz összesen 400 millió euró osztalékot fizet, jövő februárban 200 milliót, a maradékot pedig 2024 szeptemberében.

A légitársaság új osztalékpolitikája részeként az adózott eredmény 25 százalékát fizetik ki osztalékként, melynek meghatározásánál a menedzsment több tényezőt is figyelembe vesz majd, hogy eldöntse, extra osztlaékto fizet vagy saját részvényeket vesz vissza – írja a Portfolio.

Az ír fapados légitársaság a 2024-es pénzügyi évre 183,5 millió utassal számol, 9 százalékkal többre, mint tavaly, ugyanakkor ez függ attól is, képes lesz-e a Boeing teljesíteni a leszállításokat az év végéig.

A vállalat menedzsmentje ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy nem lesz olyan magas a pénzügyi harmadik negyedév eredménye a korábbiakhoz képest, mivel az üzemanyag költségei jócskán megugrottak. Ennek ellenére 1,85-2,05 milliárd eurós profitot jeleznek előre, ami arra is rámutat, hogy a pénzügyi második félévben a cég veszteséges lesz, mivel az első félévben a profit a 2,18 milliárd eurót is elérte.

Méltatlan körülmények közt ragadtak Trevisoban a Ryanair magyar utasai
Este még kigurult a gép, ám néhány méter megtétele után visszatért a kiinduló pontra, majd ekkor kezdődött el utasok igazi kálváriája.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet