BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kína újabb háborútól tart

Li Csiang kínai miniszterelnök szerint nem szabad a nagyhatalmaknak konfrontálódniuk.

2023. szeptember 7. csütörtök, 05:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének (ASEAN) jakartai csúcstalálkozóján a politikus leszögezte: meg kell akadályozni egy újabb hidegháborút.

Kijelentette, hogy félreértések, külső beavatkozás miatti nézeteltérések és viták alakulhatnak ki, melyeket szerinte úgy kell ellenőrzés alatt tartani, hogy a felek nem választanak oldalt, ellenzik a blokkok közötti konfrontációt és megakadályozzák az új hidegháború kialakulását.

Az ASEAN több csúcstalálkozót is tart Jakartában Kínával, Ausztráliával, Japánnal, Indiával, Dél-Koreával és az Egyesült Államokkal, ami lehetőséget ad arra, hogy nyomást gyakoroljanak a tíz országot összetömörítő csoportra.

A Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének tagjai közé tartoznak a Fülöp-szigetek, valamint Indonézia, Malajzia, Szingapúr, Thaiföld, Brunei, Vietnam, Laosz, Mianmar és Kambodzsa.

A mostani csúcstalálkozó egyik fő feszültségforrása a pekingi ambíciók a Dél-kínai-tengeren. Kína fővárosa ugyanis nemrég közzétett egy térképet, melyen több ASEAN-országhoz tartozó övezetet is magáénak tartott.

Lehet, hogy Kína sosem előzi meg Amerikát
A kínai gazdasági növekedési lassulása, az ázsiai országban jelentkező strukturális problémák miatt sok előrejelzés módosul. Korábban mindenki alapnak tekintette, hogy Kína lesz a világ legnagyobb gazdasága, egyelőre azonban úgy tűnik, senki nem tudja elnyerni ezt a címet az Egyesült Államoktól.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet