BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezt a telet is megússzuk, majdnem megteltek az uniós gáztárolók

A földalatti gáztárolók jelenlegi töltöttségi szintje meghaladta a 90 százalékot, melyet a fűtési szezon kezdetére irányoztak elő.

2023. augusztus 18. péntek, 18:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gáztárolókban összesen 93 milliárd köbméternyi földgáz áll rendelkezésre a 27 uniós tagállam számára, amely a tagországok gázkeresletének közel harmadát fedi le – írja az MTI.

Lettországban a töltöttség 77 százalékon, Franciországban 84 százalékon áll, Spanyolországban pedig a 99 százalékot is meghaladja.

Az Európai Bizottság nem közölte, hogy az egyes országok töltöttségi szintje hogy viszonyul az éves fogyasztáshoz, ami pontosabb képet adhat az ellátás biztonságáról.

Kadri Simon, az EU energiaügyi biztosa azt mondta, az EU felkészült a fűtési szezonra, ami nagyban hozzájárul a stabil energiapiachoz a következő hónapokban.

Az ukrajnai háború kitörése után döntött a Bizottság arról, hogy minden év november elsejéig el kell érniük az európai gáztározóknak a nominális kapacitás 90 százalékát. Ezen túlmenően a tagországok elkötelezték magukat, hogy 15 százalékkal csökkentik a gázfogyasztást 2024 márciusáig.

Magyarország bőségesen elspájzolt gázból
A következő fűtési szezonra készülve április óta folyamatosan töltik a hazai gáztárolókat. A kiemelkedő kapacitású létesítményekben jelenleg elérhető gázmennyiség 3,9 milliárd köbméter. A rendelkezésre álló készlet ezzel beérte a nemzetközi energiaválság előtti utolsó teljes év, 2021 lakossági fogyasztásának szintjét. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet