BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult a termelés a BMW kínai elektromos járműgyárában

A német Bayerische Motoren Werke AG (BMW) 15 milliárd jüant (2,24 milliárd dollár) fektetett be egy elektromos járműgyártó üzem létrehozására Kínában, ahol csütörtökön hivatalosan is elindult a termelés.

2022. június 23. csütörtök, 12:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az északkeleti Liaoning tartomány Sanjang fővárosában megépült Lydia üzem a BMW harmadik gyára Kínában. Az új üzem termelésének az elindulásával a BMW az idei évtől a jelenlegi 700 ezerről évi 830 ezerre növeli járműgyártó kapacitását Kínában - idézi az MTI a cég közleményét.

A BMW a helyi partnerével, a Brilliance China Automotive Holdings Ltd járműgyártóval közösen üzemelteti az üzemet.

A BMW autóinak mintegy 40 százalékát értékesíti Kínában.

Az első modell, amelyet az új kínai üzemben gyártanak, az i3 szedán lesz, 52 ezer dolláros áron. A BMW jövőre 13 modell gyártását tervezi a kínai piac számára.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet