BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zelenszkij elhagyta Kijevet, Harkivba ment

Harkivba utazott Volodimir Zelenszkij. Az ukrán elnök az orosz invázió kezdete óta először hagyta el Kijev környékét, és a morál javítása érdekében a Harkiv térségében a fronton harcoló katonákkal találkozott - adta hírül az Euronews. Kelet-Ukrajnában vasárnap is folytatódtak az intenzív harcok. A varsói kormány tüzérségi ágyúkat ad át Ukrajnának.

2022. május 30. hétfő, 06:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zelenszkij meglátogatott szétlőtt városnegyedeket is, helyi tisztviselőkkel az újjáépítés lehetőségeiről tárgyalt.

„Szereznünk kell valahonnan pénzt és hiteleket. Az államnak kell vállalnia a felelősséget, a városoknak pedig pénzt kell találniuk a projektekre. A városokban a kormányzók és a polgármesterek nagyobb eséllyel találnak lakásépítésre vonatkozó európai programokat, állami szintűeket és helyieket is. Ez egy lehetőség arra, hogy új arculatot kapjanak az érintett városrészek" - mondta az Euronews szerint Ukrajna elnöke a tisztségviselőknek.

Vasárnap az orosz tüzérség olyan hevesen támadta a kelet-ukrajnai Luhanszk megye ukrán kézen maradt részeit, hogy a helyi kormányzó szerint lehetetlen összesíteni a veszteségeket. Szeverodonyeckben már az utcákon is folyik a harc, az ukrán katonák egyelőre állják az orosz csapatok támadásait.

Kijev ismét nagy hatótávolságú fegyvereket kért a Nyugattól, a varsói kormány a lengyel állami hírügynökség szerint döntött arról, hogy tüzérségi ágyúkat ad át Ukrajnának.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet