BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rommá lőtték Mariupolt az oroszok

Mariupol szinte teljesen megsemmisült, az orosz erők és az oroszbarát szakadár alakulatok rommá lőtték a várost - írja az Euronews.

2022. április 20. szerda, 19:45

Fotó: Reuters / Alexander Ermochenko
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint több mint 100 ezer ember rekedt Mariupolban, amelyet március elseje óta bombáznak.

António Guterres ENSZ-főtitkár is aggodalmát fejezte ki a Mariupolban "folyamatosan fennálló, megdöbbentő humanitárius válsághelyzet miatt".

Az ukrán védők mariupoli parancsnoka Ferenc pápának is írt, hogy tegyen a Mariupolban rekedt emberek kimentéséért.

A város elleni orosz offenzíva a múlt héten erősödött, miután Ukrajna miniszterelnöke kijelentette, hogy továbbra is megvédik országuk teljes területét, így az ukrán hadierők nem adják meg magukat Mariupolban sem - olvasható a portálon.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet