BUX 139145.69 -0,11 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínaiak nem viccelnek: vesztegzár alá helyeztek több nagyvárost

Emberek millióit érintik az újabb koronavírus-járványhullám megfékezésére bevezetett korlátozások Kínában, ahol a hatóságok a járványkezelés terén továbbra is ragaszkodnak a rendkívül szigorú, "zéró-Covid" néven emlegetett stratégiához. Vesztegzárat rendeltek el Sencsenben, Csangcsunban, és több városban korlátozásokat vezettek be - írja az MTI tudósítója.

2022. március 13. vasárnap, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hatóságok vesztegzárat rendeltek el a dél-kínai Sencsenben, miután egy nap alatt több mint hatvan, új fertőzést regisztráltak a mintegy 17,5 millió lakosú városban. Sencsen, ahol február vége óta próbálják megfékezni az omikron variáns terjedését, Hongkonggal határos és az ország egyik fontos technológiai és pénzügyi központja. A város teljes lakosságát három körben fogják tesztelni.

A hatóságok elrendelték, hogy a Sencsenben működő vállalatok függesszék fel tevékenységüket, vagy oldják meg munkavállalóik számára az otthoni munkavégzést. A felfüggesztés alól kivételt jelentenek az élelmiszer-ellátással és egyéb, nélkülözhetetlennek ítélt tevékenységgel foglalkozó vállalatok. Átmenetileg szüneteltették továbbá a buszok és a metró közlekedését, a város lakóit pedig felszólították, hogy csak a napi szükségletek beszerzésére hagyják el otthonukat.

Újra támad a vírus

Kína szárazföldi részén az elmúlt hét során az újonnan azonosított, belföldi fertőzésből eredő Covid-esetek napi száma a 2020-as, legelső járványhullám óta nem látott szintre emelkedett - írja az MTI. Szombaton kiugróan sok, több mint háromezer, tünetekkel rendelkező fertőzöttet regisztráltak, akit az ország 16 tartományában, és négy nagyvárosában - köztük Pekingben és Sanghajban - diagnosztizáltak.

A legtöbb - több mint 3000 - új esetet az északkelet-kínai Csilin tartományban azonosították március eleje óta, és az ország többi részén regisztrált fertőzöttek jelentős részét is a csilini járványgóccal hozták összefüggésbe. Csangcsunt, a tartomány 9 millió lakosú székhelyét szombaton vonták vesztegzár alá. A városban új, 1500 férőhelyes átmeneti kórház létrehozása folyik a fertőzöttek kezelésére. A helyi hatóságok emellett további ötezer új kórházi férőhelyet ígértek a következő napokra.

Hongkong a koronavírus megjelenése óta a legsúlyosabb járványhullámmal küzd. A napi új esetek száma a múlt hét során több tízezer volt. A vasárnap jelentett, több mint 32 ezer új eset mérséklődést jelent az egy nappal korábbi, az 50 ezret is meghaladó adathoz képest. Az omikron variáns által okozott hullám túlterhelte a hongkongi egészségügyi rendszert, ezért a kínai szárazföldről küldtek munkásokat több ezer új férőhelyet biztosító átmeneti elkülönítőközpontok felépítésére.

Sanghajban arra kérték a lakosságot, hogy mondjon le minden
halasztható utazást, és csak 48 órán belül készült, negatív eredményt
mutató nukleinsavas vírusteszttel rendelkező utasokat engednek útra
kelni, illetve a városba lépni. Vasárnaptól pedig felfüggesztették a
városközi buszok közlekedését. Hasonló intézkedéseket vezettek be a
kelet-kínai Csingtao városában is.

Pekingben az ország más
részéről beutazók egy új korlátozás értelmében nem vehetnek részt
csoportos összejövetelen az érkezésüktől számított hét napon át.

Kína 2020 márciusa óta korlátozta a nemzetközi utazásokat, csakis a
legszükségesebbnek ítélt esetben kiadva belépésre feljogosító engedélyt
külföldi állampolgárok, valamint kiutazási papírokat kínai állampolgárok
számára. A nemzetközi járatok számát is jelentősen csökkentették, a
külföldről beutazóknak pedig megérkezésüket követően 21 napos, szigorúan
kontaktmentes karantént kell eltölteniük erre kijelölt szálláshelyeken.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet