BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghosszabítják az EU egyik legnépszerűbb döntését

Az Európai Unió területén a következő tíz évben sem kell roamingdíjat fizetniük azoknak, akik a mobiltelefonjukat használják külföldön, legalábbis, ha nem töltenek több mint három hónapot hazájukon kívül.

2021. december 9. csütörtök, 13:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió Tanácsa és az Európai Parlament csütörtökön megállapodtak, hogy elfogadják az Európai Bizottság javaslatát, és tíz évvel meghosszabbítják a roaming díjak eltörléséről szóló szabályt - adta hírül a 444.hu. A roaming díjat akkor kell fizetni, ha az ember külföldön telefonál, SMS-ezik, netezik, bármilyen adatforgalmat végez a telefonján.

A díj 2017-es eltörlése óta az EU-n belül azonban nincs ilyen költség, hanem mindenki olyan percdíjért és adatforgalmi díjért használhatja a telefonját, mintha otthon lenne. Plusz költséget felszámítani nem lehet, legalábbis három hónapig. Utána már vagy venni kell egy helyi előfizetést, vagy felszámolhatják a roaming díjat a szolgáltatók.

Az díj eltörléséről szóló eredeti szabály hatálya 2022. január 30-án lejárt volna, de most 2032-ig meghosszabbították. Talán ez volt a legnépszerűbb intézkedés, amit az Európai Unió az elmúlt öt évben hozott.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet