BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: megszólalt a WHO elnöke

Az Egészségügyi Világszervezet aggódik amiatt, hogy több országban - köztük Indiában romlik a helyzet, az elnök szerint még messze van a járvány vége.

2021. május 2. vasárnap, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Világszerte sorozatban kilencedik hete nő a fertőzöttek száma, ez pedig azt jelenti, hogy nagyon messze van még a világjárvány leküzdése – mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elnöke a világjárvány helyzetéről tartott sajtótájékoztatón az Index beszámolója szerint

A WHO-elnök már egy évvel ezelőtt is azt hangsúlyozta, hogy a világjárvány visszaszorításához globális összefogásra és nemzetközi szolidaritásra van szükség. Ez azóta is csak kismértékben valósult meg, és részben ez az oka annak, hogy

Globális szempontból nézve még mindig nem kerültünk közelebb a pandémia megfékezéséhez

- tette hozzá Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz. Elég csak azt megemlíteni, hogy Indiában szombaton 400 ezer új fertőzöttet regisztráltak, ráadásul az országban sok ember amiatt hal meg, hogy nem jut elég oxigénhez a kórházi kezelés ideje alatt. Indián kívül Brazíliában is kritikus a helyzet már több hónapja, valamint Törökországban és Iránban is egyre gyorsabb ütemben terjed a járvány. Bár a fejlett országokban már helyenként kezd visszatérni élet a normális kerékvágásba, világszerte még mindig nagyon magas a fertőzöttek száma. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet