BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas pofont kapott az orosz autóexport

Oroszország jóval kevesebb személyautót exportált és importált az első negyedévben, mint egy évvel korábban, a koronavírus-járvánnyal szemben hozott intézkedések miatt.

2020. május 20. szerda, 15:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz vámhivatal szerdán ismertetett adatai szerint a március végével záródott három hónapban Oroszország 16 ezer 800 autót exportált, 26,1 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban.

Az időszakban a teherautók kivitele 26,9 százalékkal, 2100-ra esett az MTI szerint.

Az autóexportból származó bevétel 23,2 százalékkal, 236,5 millió dollárra csökkent, míg a teherautók exportjából 67,6 millió dollár bevételre tett szert Oroszország, ami 5,1 százalékkal kisebb a tavalyi első negyedévinél.

Szintén a vámhivatal adatai szerint az idei első három hónapban Oroszország 52 ezer 200 személyautót importált, ami 15,1 százalék csökkenés éves összevetésben. A külföldről behozott autók értéke 20,4 százalékkal, 1 milliárd 349 millió dollárra esett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet