BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szemétből építették a szlovákiai sztrádát - jöhet a bontás?

A szlovákiai D4-es autópálya egyik új szakaszába szemetet tett a kivitelező. A miniszter szerint bontani kell, de erről az építési hatóságnak kell döntenie.

2020. április 25. szombat, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák közlekedési miniszter, Andrej Dole¾al szerint elképzelhető, hogy el kell bontani az újonnan épült D4-es autópálya egy szakaszát Horvátjárfalunál (Jarovce) - írja a pozsonyi Új Szó online kiadása.

A politikus azt mondta: a sztráda alapjába a kivitelező konzorcium hulladékot épített be, mindezt az a 60 próbafúrás igazolja, amit az új autópálya töltésén végeztek "Ki kell mondani, itt arról van, szó, hogy a pozsonyi Slneènice lakótelepnél lévő hulladéklerakót egyszerűen áthelyezték a D4-es autópálya alá"  - mondta a miniszter. Hozzátette: nem tudja elképzelni, hogy a Speciális Építésügyi Hivatal máshogy járna el, minthogy elrendelje az építmény mihamarabbi eltávolítását.

Dole¾al szerint szinte biztos, hogy a szóban forgó 1,3 kilométeres szakasz alatt veszélyes hulladék is van, ezért az esetleges bontást speciális körülmények között kell elvégezni. A bontást pedig a kivitelező Zero Bypass Limited nevű konzorciumnak kell fizetnie.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet