BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínában 2022 végéig adómentes marad az elektromos autók vásárlása

A kínai hatóságok úgy döntöttek, hogy 2022 december végéig meghosszabbítják az elektromos és hibrid autók (new energy vehicles, NEV) vásárlásakor az adómentességet, amit 2018 elején vezettek be és az intézkedés eredetileg 2020 december végén járt volna le - írja az MTI.

2020. április 22. szerda, 19:32

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kínai pénzügyminisztérium, az adóhivatal, valamint az ipari és információtechnológiai minisztérium által közösen jegyzett határozat célja az ágazat fejlődéséhez való hozzájárulás, illetve az ilyen jellegű autók értékesítésének a növelése.

A kínai személyautó-gyártók szövetségének (CPCA) adatai szerint márciusban csaknem 400 százalékkal nőtt a NEV-autók eladása februárhoz képest, amikor 70 százalékos visszaesést regisztráltak januárral összevetve.

Kínában tavaly már a második egymást követő évben csökkentek az autóeladások, 21,4 millió autót értékesítettek, 9,6 százalékkal kevesebbet a 2018. évinél, részben a gazdasági növekedés lassulása miatt.

Ezen belül a NEV-autók eladása szerényebben, mintegy négy százalékkal, 1,2 millióra csökkent 2019-ben.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet