BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hírt kaptak az autógyártók - tovább estek a kínai eladások

Kínában már a tizennegyedik egymást követő hónapban csökkent az új személyautók eladása augusztusban.

2019. szeptember 9. hétfő, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakértők szerint ez részben annak a jele, hogy lassul az ázsiai ország gazdasági növekedése, de szerepet játszik a kínai-amerikai kereskedelmi feszültségből fakadó bizonytalanság is - írja az MTI.

A Kínai Személyautó-gyártók Szövetsége (CPCA) hétfőn azt közölte, hogy az ázsiai országban 1,59 millió új személygépkocsit értékesítettek a múlt hónapban, 9,9 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. Júliushoz képest az eladások 5,4 százalékkal nőttek.

Augusztusban az elektromos autók értékesítése 15,5 százalékkal zuhant éves szinten, ugyanakkor 6 százalékkal nőtt júliussal összevetve.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet