BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legyőzték a lengyelek a németeket

Nagy sikert értek el a lengyel élelmiszer-exportőrök: az elmúlt évi csehországi kivitelükkel megelőzték német versenytársaikat.

2019. május 30. csütörtök, 20:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehország legnagyobb élelmiszer exportőre Lengyelország lett. Ezen a téren sikerült megelőzniük még Németországot is - adta hírül a Business Insider Polska. A cseh (CSU) statisztikai hivatal adatai azt mutatják, hogy 2018-ban a csehek 1,5 millió tonna lengyel élelmiszert vettek. Ez 80 tonnával több, mint az azt megelőző évben.

Ez egyben azt is jelenti, hogy megelőzték Németországot a cseh élelmiszerpiacon a mennyiség tekintetében. Értékben a németek mögött a második helyen állnak a lengyelek, utánuk jönnek a hollandok, a spanyolok és a szlovákok.

A lengyel lap hozzáteszi: az eredményt annak dacára értek el, hogy "egyre nő a cseh hatóságok ellenállása". Az ottani vizsgálatokból kiderült kiderül, hogy a legtöbb szabálytalanság a lengyel termékekben fordult elő.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet