BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír ez a lengyeleknek

A lengyel gazdaság fittyet hány a Németországban jelentkező gazdasági gondokra. Az ipari termelés jelentősen nőtt az első negyedévben, miközben a szomszédban durva hanyatlást regisztráltak a statisztikusok.

2019. április 24. szerda, 06:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lengyelországban az ipari termelés 6,2 százalékkal ugrott meg az idei első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, miközben Németországban ugyanebben az összehasonlításban 30 százalékkal visszaesett - vette át a Rzeczpospolita hírét a Radio Poland. Az utóbbi országban augusztus óta tart lejtmenet.

Az elmúlt években a német gazdaság lassulása azonnal jelentkezett Lengyelországban is, ám úgy látszik ez a trend megtörik. A lengyel lap szerint ez részben az erős belső keresletnek, részben annak köszönhető, hogy a 2015-ben hatalomra került kormány gazdaságpolitikájában hangsúlyos szerepet kapott az építőipar, amelynek teljesítménye ellensúlyozta exportra termelő ágazatok termékei iránti kereslet csökkenését.

A szakértők a bővülés folytatódására számítanak a következő hónapokban, köszönhetően annak a gazdaságösztönöző csomagnak, amelyet a varsói parlament nemrégiben elfogadott. Ebben szerepel egyebek mellett a nyugdíjasok 13. havi juttatása, amelyet még az őszi parlamenti választások előtt ki akarnak fizetni.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet