BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az amerikai ipari termelés

Az Egyesült Államokban zsugorodott az ipari termelés, főleg a bányaipar visszaeső teljesítménye miatt - írja az MTI.

2019. április 16. kedd, 21:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) kedden azt közölte, hogy szezonális kiigazítással számolva márciusban az előző hónaphoz képes 0,1 százalékkal csökkent az ipari termelés, ugyanannyival mint februárban. Az elemzők 0,2 százalékos emelkedést vártak.

A gyáripari termelés a januári és februári visszaesés után stagnált, a bányaipar kibocsátása viszont 0,8 százalékkal csökkent.

Az ipar kapacitáskihasználtsága a februári 79 százalékról 78,8 százalékra csúszott vissza.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet