BUX 139842.44 0,71 %
OTP 45870 1,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új hadjáratot indít a Volkswagen - rengeteget költenek

Tíz év alatt 22 millió villanyautót gyártana a Volkswagen. Közben elkölti az éves magyar GDP negyedét.

2019. március 14. csütörtök, 15:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átírta a korábbi villanyautós forgatókönyvét a Volkswagen, az új, 2028-ig szóló menetrend már 70 új elektromos modellel számol a korábbi 50 helyett.

Ennek eredményeként 22 millió elektromos autót gyártanak majd a VW-csoporthoz tartozó márkák - többek között a Volkswagen, a Skoda és a Seat -, ez azt jelenti, hogy napi átlagban több mint hatezer villanyautót szerelnek össze.

A VW 2025-ig a teljes járműflotta szénlábnyomát 30 százalékkal csökkentené a teljes életciklusra vetítve a 2015-ös értékekhez képest. A villanyautó-programba pedig 2023-ig több mint 30 milliárd eurót fektet a cég, ami forintban 9450 milliárdot, az éves magyar GDP durván negyedét jelenti.

A gyárak szén-dioxid kibocsátását a 2010-es szinthez képest 2025-re 50 százalékkal csökkenti a VW.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet