BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drámai szigor vette kezdetét Szerbiában

A hatóságok arra kérik a szerbiai buszok utazóit, hogy jelentsék, ha úgy látják, hogy a sofőrnek leragad a szeme vagy ivott.

2019. február 27. szerda, 20:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlekedési rendőrök egy hét alatt 2708 tehergépjármű sofőrjét és 226 autóbuszsofőrt büntettek meg Szerbiában egy szigorított ellenőrzési akcióban - adta hírül a vajdasági Szabad Magyar Szó.

Egy rutinellenőrzés során például megállították a belgrádi Lasta vállalat emeletes buszát, amit jogosítvány nélkül vezetett a jegykezelő, törött volt a szélvédője és a tachográf adatait is manipulálták.

A rendőrség kéri az utazókat, hogy azonnal jelentsék, ha gyanakszanak arra, hogy az autóbusz, amivel közlekednek műszakilag kifogásolható állapotban van, vagy a sofőr fáradt, esetleg alkoholt fogyasztott.

A jelentéseket követően a járőrök ott helyben megvizsgálják az autóbusz technikai állapotát, valamint a sofőrt is.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet