BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikában gyárt e-autót a német Volkswagen

A Volkswagen elektromos autókat kezd gyártani az Egyesült Államokban.

2019. január 14. hétfő, 17:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen 800 millió dolláros fejlesztést hajt végre az amerikai Tennessee állambeli gyárában, ahol elektromos autókat fog gyártani - adta hírül az MTI.

A VW hétfőn azt közölte, hogy 800 millió dollár befektetéssel bővíti a Chattanoogában található gyárát, ahol ezer új munkahelyet teremt, és a tervek szerint 2022-től megkezdődik az elektromos autók gyártása.

A Volkswagen jelenleg két autótípust készít chattanoogai üzemében, amelyben 2011-ben kezdődött a termelés 23 évvel azután, hogy a német cég 1988-ban felhagyott az autógyártással az Egyesült Államokban.

A VW tavaly értékesítési rekordot ért el. A Volkswagen AG minden márkáját beleértve 10,83 millió járművet értékesített tavaly, 0,9 százalékkal többet, mint 2017-ben. A csoporton belül a Skoda, a Seat, a Porsche és a Lamborghini márkák is eladási rekordot értek el.

A konszern eladásai tavaly csak Észak-Amerikában csökkentek, 2,0 százalékkal.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet